AS Roma szuka świeżej krwi na ławce trenerskiej: Palladino potencjalnym następcą Mourinho

7
Jose Mourinho

Jose Mourinho


AS Roma szuka potencjalnego następcy Jose Mourinho, a według informacji Nicolo Schiry, na liście kandydatów znajduje się trener z zupełnie innej generacji. Mourinho ma obowiązujący kontrakt z klubem do końca czerwca, a jego przyszłość jest obecnie niejasna. Portugalczyk sam wyrażał zainteresowanie pracą w Arabii Saudyjskiej, otrzymując lukratywne oferty, a także pojawiając się w kontekście prowadzenia reprezentacji Brazylii.

W trosce o niezaniedbanie sprawy trenera na przyszłość, AS Roma już teraz poszukuje potencjalnego następcy dla 63-letniego Mourinho. Schira podaje nazwisko Raffaele Palladino z Monzy jako jednego z głównych kandydatów.

39-letni Palladino ma obecnie wygasający kontrakt z Monzą, a na razie nie wyraził chęci jego przedłużenia, z nadzieją na otrzymanie propozycji od znacznie większego klubu. Palladino z Monzą, gdzie obecnie zajmują jedenaste miejsce w Serie A, współpracuje po raz pierwszy jako trener seniorskiej drużyny. Wcześniej kierował jedynie młodzieżowym zespołem tego klubu. Jako piłkarz, Włoch reprezentował kluby takie jak Parma i Juventus.

Aktualnie Monza plasuje się na jedenastym miejscu w tabeli Serie A, zaledwie sześć punktów oddzielających ich od siódmej pozycji zajmowanej przez Romę. Wobec niepewnej przyszłości Mourinho, wybór Palladino jako potencjalnego następcy może okazać się kluczowym posunięciem dla AS Roma w dążeniu do utrzymania się na wysokim poziomie w włoskim futbolu.

Grzegorz ŻabaAuthor posts

Avatar for Grzegorz Żaba

Grzegorz Żaba doświadczony i ceniony dziennikarz sportow, specjalizujący się w piłce nożnej, z naciskiem na Premier League. Fascynacja futbolem towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Grzegorz nadal mieszka w Londynie, gdzie kiedy nie pisze o Premier League, spędza czas na lokalnych stadionach, podtrzymując swoją niewyczerpaną miłość do piłki nożnej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *