Buffon stanowczo opowiada się za prawem piłkarzy do uczestnictwa w zakładach bukmacherskich

6
Buffon

Buffon


Buffon stanowczo opowiada się za prawem piłkarzy do uczestnictwa w zakładach bukmacherskich, podkreślając, że nie jest to przestępstwo. Legendarny włoski bramkarz, obecnie pełniący funkcję dyrektora reprezentacji Włoch, zabrał głos w kontekście niedawnej afery bukmacherskiej, która wstrząsnęła krajowym futbolem.

Skandal bukmacherski we Włoszech zakończył się surowymi sankcjami w postaci zdyskwalifikowania Sandro Tonaliego i Nicolo Fagioliego, pozbawiając ich możliwości gry w piłkę na wiele miesięcy.

Buffon, który sam w przeszłości był zamieszany w skandal bukmacherski, nie chce potępiać oskarżonych piłkarzy, uznając sprawę za bardzo delikatną. Jako dyrektor reprezentacji Włoch podkreśla, że samo obstawianie nie jest przestępstwem, zwłaszcza w kontekście powszechnej obecności reklam bukmacherskich na stadionach i w programach sportowych.

Stadiony i programy sportowe są pełne reklam bukmacherów. Państwo samo zachęca do hazardu. Jeżeli piłkarz obstawia mecze piłkarskie, to słusznie grozi mu kara. Jeśli typuje wyniki siatkówki, koszykówki czy wyścigów psów, to nie popełnia przestępstwa.

Buffon

Weteran włoskiego futbolu zauważa, że istotne nie są same kwoty postawione w zakładach, lecz czas poświęcony na hazard. Podkreśla, że problem wynika z częstotliwości, z jaką ktoś uczestniczy w tego typu aktywności. Buffon odnosi się do własnego doświadczenia, gdy w przeszłości oskarżono go o ustawienie pięciu meczów Juventusu w latach 2004-2006. Mimo ostatecznego uniewinnienia, bramkarz czuje się niesprawiedliwie potraktowany, gdyż nikt nie przeprosił go po wyjaśnieniu sprawy.

Warto podkreślić, że Buffon nie pozostaje obojętny wobec wydarzeń związanych z zakładami bukmacherskimi, a jego stanowisko stanowi ważny głos w dyskusji dotyczącej etyki i prawdziwości oskarżeń w świecie piłki nożnej we Włoszech.

Grzegorz ŻabaAuthor posts

Avatar for Grzegorz Żaba

Grzegorz Żaba doświadczony i ceniony dziennikarz sportow, specjalizujący się w piłce nożnej, z naciskiem na Premier League. Fascynacja futbolem towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Grzegorz nadal mieszka w Londynie, gdzie kiedy nie pisze o Premier League, spędza czas na lokalnych stadionach, podtrzymując swoją niewyczerpaną miłość do piłki nożnej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *