Kalidou Koulibaly – Bohater przełomowego transferu w Al-Hilal

5
Kalidou-Koulibaly

Kalidou-Koulibaly


Kalidou Koulibaly, ceniony środkowy obrońca, opuszcza szeregi Chelsea. Potwierdzono jego transfer do Al-Hilal, co stanowi drugi największy transfer w historii saudyjskiej ekstraklasy.

Rekordowy przelew za Koulibaly’ego

W 2022 roku Chelsea wyłożyła 38 milionów euro, aby pozyskać Koulibaly’ego z Napoli. Teraz angielski klub żegna się z zawodnikiem, a na jego konto wpłynie około 25 milionów euro przekazane przez Al-Hilal. Tym samym drużyna ta dokonuje drugiego najdroższego transferu w historii saudyjskiej ligi. Wcześniej ustanowiono rekord, sprowadzając Rúbena Nevesa z Wolverhampton Wanderers za 55 milionów euro.

Koulibaly – pożądana gwiazda

Według Gianluki Di Marzio, sam Koulibaly otrzyma roczną pensję w wysokości około 30 milionów euro w Rijadzie. Umowa jest ważna do 30 czerwca 2026 roku.

Krótka przygoda w Chelsea

32-letni Afrykanin wcześniej wielokrotnie wiązany był z odejściem z Napoli i przenosinami do większego klubu. W barwach Chelsea zagrał tylko przez jeden sezon. W tym czasie wystąpił w 23 meczach Premier League, siedmiu spotkaniach Ligi Mistrzów oraz po jednym meczu w Pucharze Anglii i Pucharze Ligi. Zdobył dwa gole i zanotował jedną asystę.

Ambicje Al-Hilal

Al-Hilal jest rekordzistą pod względem liczby zdobytych mistrzostw Arabii Saudyjskiej, mając na koncie 18 tytułów. Od 2017 do 2022 roku pięć razy zdobyli mistrzostwo. W poprzednim sezonie jednak przegrali z Al-Ittihad oraz Al-Nassr, tracąc 13 punktów.

Powrót na szczyt

Przy pozyskiwaniu zawodników z Premier League, władze Al-Hilal zapewne mają na celu powrót na najwyższe miejsce w lidze.

Grzegorz ŻabaAuthor posts

Avatar for Grzegorz Żaba

Grzegorz Żaba doświadczony i ceniony dziennikarz sportow, specjalizujący się w piłce nożnej, z naciskiem na Premier League. Fascynacja futbolem towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Grzegorz nadal mieszka w Londynie, gdzie kiedy nie pisze o Premier League, spędza czas na lokalnych stadionach, podtrzymując swoją niewyczerpaną miłość do piłki nożnej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *