Guardiola zdobywa tytuł najlepszego trenera według piłkarzy Bundesligi

3
Bundesliga

Bundesliga


Coroczna ankieta Bundesligi dotycząca wyboru najlepszego trenera na świecie przyniosła absolutną dominację jednego szkoleniowca. W głosowaniu przeprowadzonym przez magazyn „kicker”, w którym udział wzięło 252 piłkarzy, Pep Guardiola z Manchesteru City wygrał zdecydowanie.

Wybór Piłkarzy Bundesligi

Magazyn „kicker” co roku przygotowuje zestawienie, które prezentuje głosy oddane przez zawodników Bundesligi w licznych kategoriach. W tym roku, 252 piłkarzy miało za zadanie wybrać największe rozczarowanie ligi, największe zaskoczenie, a także najlepszego trenera na świecie.

Pep Guardiola na Czele

Pep Guardiola, szkoleniowiec Manchesteru City, zdobył aż 59,1% wszystkich głosów, co jest więcej niż suma głosów na pozostałych kandydatów. W minionym sezonie, Hiszpan zdobył drugi tryplet w historii angielskiego futbolu, prowadząc swój zespół do zwycięstwa w FA Cup, Lidze Mistrzów oraz Premier League.

Pozostali Wyróżnieni Trenerzy

Na drugim miejscu w rankingu najlepszych trenerów według piłkarzy niemieckiej ligi znalazł się Carlo Ancelotti, który zdobył 13,9% głosów. Podium uzupełnił Juergen Klopp z 7,9% głosów. Wyróżnienia indywidualne zdobyli również Luciano Spalletti oraz Jose Mourinho. Dodatkowo, 11,5% wszystkich głosów trafiło na konto „innych trenerów”.

Pep Guardiola, ze swoją imponującą dominacją w tym głosowaniu, potwierdza swoją pozycję jako jeden z najbardziej wpływowych i skutecznych trenerów na świecie.

Grzegorz ŻabaAuthor posts

Avatar for Grzegorz Żaba

Grzegorz Żaba doświadczony i ceniony dziennikarz sportow, specjalizujący się w piłce nożnej, z naciskiem na Premier League. Fascynacja futbolem towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Grzegorz nadal mieszka w Londynie, gdzie kiedy nie pisze o Premier League, spędza czas na lokalnych stadionach, podtrzymując swoją niewyczerpaną miłość do piłki nożnej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *