Mbappe odejdzie z Paris Saint-Germain?

6
Kylian Mbappe

Zdaniem „L’Equipe”, jest to ostatni rok, kiedy gwiazdorski napastnik Kylian Mbappe wystąpi w barwach Paris Saint-Germain. Francuz przekazał decyzję zarządcą klubu – nie planuje korzystać z klauzuli umożliwiającej przedłużenie kontraktu o kolejny rok. To oznacza, że od lipca 2024 roku stanie się wolnym zawodnikiem.

Przejście do PSG – skok Mbappe na sportowy szczyt

Mbappe dołączył do paryskiego giganta, płacąc astronomiczną sumę około 180 milionów euro, przeprowadzając się z AS Monaco. W 2022 roku, reprezentant Francji (68 występów) podpisał dwuletni kontrakt, w którym znalazło się postanowienie umożliwiające przedłużenie o kolejny rok. Według dziennikarzy „L’Equipe”, Mbappe oficjalnie zadeklarował swoją decyzję o niekorzystaniu z tej klauzuli w liście do władz klubu.

Real Madryt na horyzoncie, PSG w trudnej sytuacji

Na rynku pojawia się potencjalny nabywca w postaci Realu Madryt, który jest zainteresowany sześciokrotnym mistrzem Francji. Tymczasem PSG znajduje się w niezręcznej sytuacji. Klub stoi przed wyborem: sprzedać swoją czołową gwiazdę w letnim lub zimowym okienku transferowym, albo ryzykować, że w przyszłym roku, pod warunkiem, że nie uda się go przekonać do kolejnej podwyżki, opuści on Parc des Princes za darmo.

Grzegorz ŻabaAuthor posts

Avatar for Grzegorz Żaba

Grzegorz Żaba doświadczony i ceniony dziennikarz sportow, specjalizujący się w piłce nożnej, z naciskiem na Premier League. Fascynacja futbolem towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Grzegorz nadal mieszka w Londynie, gdzie kiedy nie pisze o Premier League, spędza czas na lokalnych stadionach, podtrzymując swoją niewyczerpaną miłość do piłki nożnej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *