Real Madryt bez kluczowego zawodnika w finale Ligi Mistrzów

3
Ancelotti

Ancelotti


Real Madryt znowu w tarapatach! Carlo Ancelotti musi radzić sobie bez kolejnej gwiazdy.

Od początku sezonu Królewscy zmagają się z falą kontuzji. Choć Thibaut Courtois i Eder Militao wrócili do gry po ciężkich urazach, a David Alaba wciąż leczy kontuzję, teraz na liście nieobecnych w finale Ligi Mistrzów znalazł się Aurelien Tchouameni.

Kontuzja Tchouameniego

Francuski pomocnik doznał poważnej kontuzji w rewanżowym meczu półfinałowym przeciwko Bayernowi Monachium. Złamanie trzeciej kości śródstopia w lewej stopie wyklucza go z gry w nadchodzącym starciu z Borussią Dortmund.

24-letni Tchouameni, pełen nadziei na występ w finale, szukał pomocy u specjalistów na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych. Niestety, jak informuje „Marca”, jego powrót do gry jest niemożliwy. Leczenie tego typu urazu wymaga czasu, a przyspieszenie procesu grozi poważniejszymi konsekwencjami w przyszłości.

Nieobecność Tchouameniego to nie tylko osłabienie składu w kluczowym meczu sezonu, ale również kolejny uraz w jego karierze, który rodzi pytania o jego dalszą wytrzymałość. Francuski pomocnik będzie teraz walczył o powrót do pełni sił przed mistrzostwami Europy, gdzie Francja zmierzy się z Austrią już 17 czerwca.

Grzegorz ŻabaAuthor posts

Avatar for Grzegorz Żaba

Grzegorz Żaba doświadczony i ceniony dziennikarz sportow, specjalizujący się w piłce nożnej, z naciskiem na Premier League. Fascynacja futbolem towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Grzegorz nadal mieszka w Londynie, gdzie kiedy nie pisze o Premier League, spędza czas na lokalnych stadionach, podtrzymując swoją niewyczerpaną miłość do piłki nożnej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *