Manchester City rozmawia z RB Lipsk o przyszłości Gvardiola

6
Josko Gvardiola

Josko Gvardiola


Manchester City zdecydował się działać i podjął konkretne działania w celu pozyskania Josko Gvardiola z RB Lipsk. Zespół, który niedawno triumfował w Lidze Mistrzów, zaproponował 90 milionów euro plus bonusy za talentowanego chorwackiego obrońcę.

Porozumienie ustne między klubami

Według informacji dziennikarza „Sky Sports”, Floriana Plettenberga, Manchester City i RB Lipsk osiągnęli porozumienie ustne w sprawie transferu Gvardiola. Teraz obie strony przechodzą do konkretnej fazy negocjacji, które mają doprowadzić do sfinalizowania tej transakcji w najbliższych dniach.

RB Lipsk szuka zastępcy

RB Lipsk jest gotowy na odejście swojego głównego środkowego obrońcy i już znalazł potencjalnego zastępcę – Castello Lukeba. Młody piłkarz obecnie występuje w Lyonie, ma 20 lat i może pochwalić się udanym sezonem w Ligue 1, gdzie rozegrał 34 mecze i zdobył 2 gole.

Gvardiol pożądany przez wielkie kluby

Od czasu mistrzostw świata w Katarze, Gvardiol stał się jednym z najbardziej pożądanych zawodników na rynku transferowym. Wszystkie największe kluby w Europie pragną mieć tego 21-letniego stopera w swoim składzie. Mimo młodego wieku, Gvardiol wykazuje się niezwykłą dojrzałością na boisku. Chorwat dołączył do Lipska latem 2021 roku, przekraczając próg klubu za kwotę blisko 19 milionów euro.

Grzegorz ŻabaAuthor posts

Avatar for Grzegorz Żaba

Grzegorz Żaba doświadczony i ceniony dziennikarz sportow, specjalizujący się w piłce nożnej, z naciskiem na Premier League. Fascynacja futbolem towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Grzegorz nadal mieszka w Londynie, gdzie kiedy nie pisze o Premier League, spędza czas na lokalnych stadionach, podtrzymując swoją niewyczerpaną miłość do piłki nożnej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *