Manchester City triumfuje nad Sevillą w Superpucharze!

9
Manchester City - Sevilla

W emocjonującym starciu Manchester City pokonało Sevillę 3:1, zdobywając prestiżowy Superpuchar Europy. Mecz, który odbył się wczoraj wieczorem, dostarczył kibicom mnóstwo emocji.

Pierwsza połowa: City dominuje

Od pierwszego gwizdka, drużyna z Manchesteru narzuciła swój styl gry. Ich dominacja była widoczna na każdym kroku, a Sevilla miała trudności z przejęciem inicjatywy. W 23. minucie Kevin De Bruyne otworzył wynik spotkania, pokazując klasę i precyzję w strzale.

Sevilla odpowiada

Jednak Sevilla nie zamierzała się poddać. W 37. minucie, po świetnie rozegranej akcji, Lucas Ocampos wyrównał stan rywalizacji. Stadion wypełnił się okrzykami radości kibiców hiszpańskiego zespołu.

Druga połowa: City nie odpuszcza

Po przerwie, Manchester City ponownie przejął inicjatywę. W 56. minucie, po świetnym podaniu od Sterlinga, Phil Foden wpakował piłkę do siatki, przywracając przewagę drużynie z Anglii. W 78. minucie, Riyad Mahrez postawił kropkę nad „i”, ustalając wynik na 3:1.

Manchester City potwierdziło swoją dominację w europejskiej piłce nożnej, zdobywając kolejne trofeum. Sevilla, mimo świetnej postawy, musiała uznać wyższość rywala. Kibice obu drużyn mogą być dumni z postawy swoich zespołów.