Wymarzony debiut Sonny’ego Kittela

4
Sonny Kittel

Sonny Kittel


Sonny Kittel zanotował udany debiut w ekipie Western Sydney Wanderers. Gracz wypożyczony z Rakowa Częstochowa pomógł drużynie zremisować 3:3 z Newcastle Jets.

Przed startem tego sezonu „Medaliki” sprowadziły Kittela na zasadzie wolnego transferu. Mistrzowie Polski liczyli na to, że Niemiec utrzyma wysoką formę, którą prezentował w Hamburgu.

Ofensywny pomocnik nie spełnił jednak oczekiwań. W rundzie jesiennej wystąpił w 22 meczach Rakowa, notując tylko cztery gole i jedną asystę.

Pod koniec stycznia częstochowianie oddali 31-latka na krótkoterminowe wypożyczenie. Kittel dokończy sezon w barwach Western Sydney Wanderers.

Debiut i błyskawiczna odpowiedź

Niemiec zadebiutował w nowych barwach w niedzielnym meczu z Newcastle Jets. Pojawił on się na murawie w 86. minucie, kiedy ekipa z Sydney przegrywała 2:3.

W 92. minucie Kittel pomógł zdobyć bramkę na wagę jednego punktu. Pomocnik posłał centrę z rzutu rożnego, którą wykorzystał Marcelo.

Mecz zakończył się wynikiem 3:3. Zespół Western Sydney zajmuje obecnie piąte miejsce w lidze australijskiej.

Grzegorz ŻabaAuthor posts

Avatar for Grzegorz Żaba

Grzegorz Żaba doświadczony i ceniony dziennikarz sportow, specjalizujący się w piłce nożnej, z naciskiem na Premier League. Fascynacja futbolem towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Grzegorz nadal mieszka w Londynie, gdzie kiedy nie pisze o Premier League, spędza czas na lokalnych stadionach, podtrzymując swoją niewyczerpaną miłość do piłki nożnej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *