Neymar i Messi: „Paryski Inferno w PSG”

6
Neymar

Neymar


Neymar, była gwiazda Paris Saint-Germain, otwarcie mówi o swoim doświadczeniu w stolicy Francji. Jego słowa echo słynnego Leo Messiego, który również opisał swój czas w PSG jako „piekło”. „Messi osiągnął zenit z reprezentacją Argentyny, zdobywając wszystko co możliwe. Ale w Paryżu, to było jak przebywanie w piekle. Mogę to potwierdzić, obaj z Messim przeżyliśmy tam piekło,” wyznał Neymar w rozmowie z „GeGlobo”.

Statystyki i Brak Międzynarodowego Sukcesu

Neymar dołączył do PSG w 2017 roku, cztery lata przed Messim. W barwach Les Parisiens rozegrał 173 mecze, strzelił 118 bramek i zanotował 77 asyst. Choć zgarnął kilka krajowych trofeów, to jednak nie udało mu się zdobyć europejskiej korony. Nawet dołączenie Messiego do składu nie pomogło w przełamaniu tej klątwy. Teraz, obaj piłkarze opuścili Paryż i nie owijają w bawełnę, mówiąc o swoich doświadczeniach w tym klubie.

Nowe Rozdziały w Karierach

Messi zdecydował się na nową przygodę w Interze Miami i, jak widać, czuje się tam jak ryba w wodzie, co potwierdzają jego liczne gole i asysty. Neymar, z kolei, wybrał ścieżkę pełną petrodolarów i przeniósł się do Arabii Saudyjskiej, gdzie podpisał kontrakt z Al-Hilal.

Obaj piłkarze zaczynają nowe rozdziały w swoich karierach, ale ich wspomnienia z Paryża pozostaną gorzką pigułką do przełknięcia.

Grzegorz ŻabaAuthor posts

Avatar for Grzegorz Żaba

Grzegorz Żaba doświadczony i ceniony dziennikarz sportow, specjalizujący się w piłce nożnej, z naciskiem na Premier League. Fascynacja futbolem towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Grzegorz nadal mieszka w Londynie, gdzie kiedy nie pisze o Premier League, spędza czas na lokalnych stadionach, podtrzymując swoją niewyczerpaną miłość do piłki nożnej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *