Świerczewski kontra EA Sports: Bitwa o okładkę FIFA ’93

4
Piotr Świerczewski

Piotr Świerczewski


Były gwiazdor reprezentacji Polski, Piotr Świerczewski, zawiązał sporą dyskusję z gigantem branży gier – kanadyjską firmą EA Sports. Chodzi o prawo do wizerunku byłego pomocnika na okładce jednej z kultowych edycji gry – FIFA International Soccer z 1993 roku.

Zapomniana zapłata za wizerunek?

70-krotny reprezentant Biało-Czerwonych ujawnia, że producenci gry ominęli kwestię honorarium dla zawodników, których twarze zdobiły pierwsze edycje tej popularnej serii.

Świerczewski wspomina: „Miałem zaszczyt znaleźć się na okładce pierwszej edycji kultowego FIFA. Niestety, nie przyniosło mi to żadnych korzyści finansowych. Nadal toczą się walki prawne. Mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć satysfakcjonujący wynik.”

Sprawa trafi przed sąd amerykański

O tym, czy Świerczewski doczeka się odszkodowania, zadecyduje sąd w Stanach Zjednoczonych. Gwiazdor wyznał te informacje podczas konferencji zorganizowanej przez organizację „freak-fightową”. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń w tej gorącej sporcie.

Grzegorz ŻabaAuthor posts

Avatar for Grzegorz Żaba

Grzegorz Żaba doświadczony i ceniony dziennikarz sportow, specjalizujący się w piłce nożnej, z naciskiem na Premier League. Fascynacja futbolem towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Grzegorz nadal mieszka w Londynie, gdzie kiedy nie pisze o Premier League, spędza czas na lokalnych stadionach, podtrzymując swoją niewyczerpaną miłość do piłki nożnej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *