Tommaso Guercio – młody Talent w drodze do Śląska Wrocław

5
Tommaso-Guercio

Tommaso-Guercio


Wielki ruch transferowy może być tuż za rogiem, gdy Śląsk Wrocław stoi przed możliwością pozyskania obiecującego polsko-włoskiego środkowego obrońcy, Tommaso Guercio, z Interu Mediolan. Informacje te pochodzą od znanego włoskiego dziennikarza specjalizującego się w rynku transferowym, Gianluki Di Marzio.

Porozumienie między klubami

Według Di Marzio, Inter Mediolan i Śląsk Wrocław już osiągnęły porozumienie w kwestii transferu młodego zawodnika do stolicy Dolnego Śląska. To ważne posunięcie ze strony lidera Ekstraklasy, który intensywnie pracuje nad wzmocnieniem składu w przerwie zimowej, przygotowując się do kluczowych rozstrzygnięć w walce o mistrzostwo Polski w obecnym sezonie.

Guercio – potencjalny nabytek Śląska

Wrocławski klub już pozyskał pięciu nowych zawodników, m.in. Patryka Klimalę, Mikołaja Tudruja, Simeona Petrowa, Lewuisa Penę i Alena Mustafića. Teraz Tommaso Guercio jest na etapie zaawansowanych negocjacji i może dołączyć do tej imponującej grupy.

Młody talent z Interu

Osiemnastoletni środkowy obrońca, urodzony w 2005 roku, reprezentował barwy Interu Mediolan, ale głównie grał w drużynach młodzieżowych. Mimo braku debiutu w pierwszym zespole Nerazzurich, Guercio budzi duże zainteresowanie. Choć urodzony we Włoszech, jego polskie korzenie sprawiają, że jest reprezentantem Polski juniorów, obecnie występując w kadrze U-19.

Kluczowe elementy transferu

Porozumienie między klubami dotyczy transferu definitywnego, a Nerazzurri zabezpieczyli sobie udział procentowy w ewentualnej przyszłej sprzedaży talentowanego obrońcy. Śląsk Wrocław zdaje się być gotowy na kolejny obiecujący ruch na rynku transferowym, w nadziei na wzmocnienie swojej drużyny w walce o najwyższe cele w polskim futbolu.

Grzegorz ŻabaAuthor posts

Avatar for Grzegorz Żaba

Grzegorz Żaba doświadczony i ceniony dziennikarz sportow, specjalizujący się w piłce nożnej, z naciskiem na Premier League. Fascynacja futbolem towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Grzegorz nadal mieszka w Londynie, gdzie kiedy nie pisze o Premier League, spędza czas na lokalnych stadionach, podtrzymując swoją niewyczerpaną miłość do piłki nożnej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *