Zmiana na ławce Napoli: Mazzarri wraca po latach

6
napoli

Rudi Garcia head coach of SSC Napoli reacts during the Serie A football match between SSC Napoli and Empoli FC at Diego Armando Maradona stadium in Naples (Italy), November 12th, 2023./Sipa USA *** No Sales in Italy *** 2023.11.12 Neapol pilka nozna liga wloska SSC Napoli - Empoli FC Foto Cesare Purini/Insidefoto/SIPA USA/PressFocus !!! POLAND ONLY !!!


Napoli, aktualny mistrz Włoch, zaskoczył kibiców ogłoszeniem, że Rudi Garcia ustępuje miejsca na ławce trenerskiej Walterowi Mazzarri. To niespodziewane posunięcie klubu, które zapowiada nowy etap w historii drużyny.

Garcia – Krótka, ale intensywna przygoda

Francuski szkoleniowiec Rudi Garcia nie zagrzał długo miejsca w Napoli. Jego misja była trudna, przejmując stery po Luciano Spallettim, który niedawno poprowadził Napoli do pierwszego mistrzostwa od 1990 roku. Mimo krótkiego pobytu, Garcia pozostawił po sobie ślad, prowadząc zespół w 16 spotkaniach z wynikiem 8 zwycięstw, 4 remisów i 4 porażek. Klub kończy jego erę na 4. miejscu w tabeli, ze stratą dziesięciu punktów do lidera Interu Mediolan.

Powrót Mazzarri po dziesięciu latach

Walter Mazzarri, 62-letni weteran trenerski, wraca na ławkę Napoli po dziesięciu latach. W latach 2009-2013 kierował drużyną, zdobywając Puchar Włoch w 2012 roku. Jego ostatnim przystankiem przed powrotem do Napoli było Cagliari Calcio, skąd został zwolniony w maju ubiegłego roku. Kibice z niecierpliwością oczekują, czy Mazzarri ponownie wpisze się w historię klubu sukcesem.

Grzegorz ŻabaAuthor posts

Avatar for Grzegorz Żaba

Grzegorz Żaba doświadczony i ceniony dziennikarz sportow, specjalizujący się w piłce nożnej, z naciskiem na Premier League. Fascynacja futbolem towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Grzegorz nadal mieszka w Londynie, gdzie kiedy nie pisze o Premier League, spędza czas na lokalnych stadionach, podtrzymując swoją niewyczerpaną miłość do piłki nożnej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *