Zapowiedź pucharów: Raków kontra Sturm Graz, Legia zmierzy się z Aston Villą

6
legia

Już w nadchodzący czwartek fanatycy piłki nożnej będą świadkami kolejnych emocjonujących starć w europejskich pucharach, gdzie Raków Częstochowa zmierzy się ze Sturmem Graz, a Legia Warszawa stanie do boju z Aston Villą. Dziś poznaliśmy szczegóły sędziowskie tych nadchodzących potyczek.

W meczu Sturm Graz kontra Raków Częstochowa główny arbiter to doświadczony 35-letni Filip Glova z Słowacji, który ma na swoim koncie imponującą liczbę 227 oficjalnych spotkań, w tym siedem w Lidze Europy. Na linii bocznej asystować mu będą Daniel Polacek i Peter Bednar, z kolei Boris Marhefka pełnić będzie funkcję sędziego technicznego. W roli głównego sędziego VAR wystąpi Michal Ocenas, któremu towarzyszyć będzie Erik Gemzicky.

Raków Częstochowa, po czterech kolejkach, zanotował zaledwie jeden punkt w grupie D Ligi Konferencji. W związku z tym, aby utrzymać marzenia o awansie do kolejnej fazy, ekipa musi sięgnąć po zwycięstwo w meczu z austriackim rywalem. Sturm Graz, obecnie zajmujący 3. miejsce w grupie, ma na swoim koncie cztery punkty i również liczy na awans. Rozpoczęcie emocji planowane jest na czwartek o 18:45.

W drugim z zaplanowanych pojedynków włoska ekipa sędziowska poprowadzi starcie pomiędzy Legią Warszawa a Aston Villą. Arbitrem głównym tego widowiska będzie 42-letni Marco Di Bello. Przy linii bocznej wspomagać go będą Davide Imperiale i Giovanni Baccini, natomiast Matteo Marchetti pełnić będzie rolę sędziego technicznego. W wozie VAR decydujące momenty analizować będzie Gianluca Aureliano, a jego asystentem będzie Lorenzo Maggioni.

Po czterech kolejkach Legia Warszawa prowadzi w grupie E Ligi Konferencji, zgarniając imponujące 9 punktów. Jednakże, tuż za nią plasuje się Aston Villa, która również posiada 9 punktów, choć przegrała pojedynek z polską drużyną 2:3. Spotkanie obu zespołów zaplanowano na czwartek o godzinie 21:00, obiecując kibicom pełen pasji i intensywny pojedynek na murawie.

Grzegorz ŻabaAuthor posts

Avatar for Grzegorz Żaba

Grzegorz Żaba doświadczony i ceniony dziennikarz sportow, specjalizujący się w piłce nożnej, z naciskiem na Premier League. Fascynacja futbolem towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Grzegorz nadal mieszka w Londynie, gdzie kiedy nie pisze o Premier League, spędza czas na lokalnych stadionach, podtrzymując swoją niewyczerpaną miłość do piłki nożnej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *