Arka Gdynia przedłuża kontrakt z Michałem Marcjanikiem

2
Michał Marcjanik

Michał Marcjanik


Arka Gdynia podtrzymuje wiązanie z kluczowym defensorem Michałem Marcjanikiem na kolejne lata. 29-letni środkowy obrońca związał się nową umową z pierwszoligowym klubem, obejmującą okres do czerwca 2025 roku.

Wychowanek Arki powraca do korzeni

Marcjanik, produktem młodzieżowych szkółek Arki Gdynia, podjął próbę gry za granicą w 2018 roku. Jego epizody w Empoli i Carpi we Włoszech nie przyniosły oczekiwanych sukcesów, nie zapisał się nawet na liście meczowej. Po roku powrócił do rodzimej ligi, najpierw reprezentując barwy Wisły Płock, by ostatecznie w sierpniu 2020 roku ponownie przywdziać koszulkę Arki. W obecnym sezonie I ligi zdobył zaufanie trenerskie, biorąc udział w 25 meczach i wpisując na swoje konto pięć trafień.

Solidność i doświadczenie na boisku

Nowy prezes Arki Gdynia, Marcin Gruchała, podkreśla znaczenie Marcjanika dla zespołu, wskazując na jego stałą formę i dojrzałość na boisku. Z ponad 260 występami w barwach Arki, środkowy obrońca stanowi stabilny punkt w obronie klubu.

„Michał przeszedł przez wszystkie szczeble wiekowe w Arce, rozegrał ponad 260 meczów w naszym stroju. Ustabilizowana forma, dojrzałość i solidność to cechy, które musi posiadać środkowy obrońca. Michał pokazuje to wszystko w obecnym sezonie i wierzymy, że będzie silnym punktem drużyny również w kolejnym” – podkreślił Gruchała w rozmowie z klubowymi mediami.

Grzegorz ŻabaAuthor posts

Avatar for Grzegorz Żaba

Grzegorz Żaba doświadczony i ceniony dziennikarz sportow, specjalizujący się w piłce nożnej, z naciskiem na Premier League. Fascynacja futbolem towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Grzegorz nadal mieszka w Londynie, gdzie kiedy nie pisze o Premier League, spędza czas na lokalnych stadionach, podtrzymując swoją niewyczerpaną miłość do piłki nożnej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *