Sensacyjna strata miejsca w Lidze Mistrzów przez Anglików

1
Premier League

Premier League


W przyszłym sezonie dojdzie do reformy europejskich pucharów. Sensacyjnie dodatkowe miejsce w Lidze Mistrzów praktycznie stracili Anglicy. To efekt fatalnych wyników z tego tygodnia.

Reforma europejskich pucharów

W fazie zasadniczej Champions League od rozgrywek 2024/2025 brać będzie udział 36 zespołów. Dwa z czterech dodatkowych miejsc przypadną najlepszym krajom z dwuletniego rankingu UEFA.

Przed sezonem wydawało się niemal pewne, że jedno z tych miejsc zajmą Anglicy. Kluby z Premier League kompletnie zawiodły jednak w obecnej edycji europejskich pucharów.

Walka o pozostałe miejsca

W grze pozostała jedynie Aston Villa, która po serii rzutów karnych wyeliminowała francuskie Lille. Z pucharami pożegnały się ekipy Manchesteru City, Arsenalu, West Hamu oraz Liverpoolu.

Całkowicie pewni dodatkowego miejsca w Lidze Mistrzów są już Włosi. W półfinałach europejskich pucharów wciąż są jeszcze trzy kluby z tego kraju – Fiorentina, Atalanta Bergamo oraz AS Roma.

Bardzo blisko zapewnienia sobie drugiej lokaty są Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi potrzebują zaledwie dwóch zwycięstw w meczach Bayernu Monachium, Bayeru Leverkusen oraz Borussii Dortmund.

Wówczas Bundesliga będzie mieć dodatkowe miejsce w Lidze Mistrzów w sezonie 2024/2025, niezależnie od wyników Aston Villi. W przeciwnym wypadku Anglicy będą mieli jeszcze szanse na wyprzedzenie rywali.

Grzegorz ŻabaAuthor posts

Avatar for Grzegorz Żaba

Grzegorz Żaba doświadczony i ceniony dziennikarz sportow, specjalizujący się w piłce nożnej, z naciskiem na Premier League. Fascynacja futbolem towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Grzegorz nadal mieszka w Londynie, gdzie kiedy nie pisze o Premier League, spędza czas na lokalnych stadionach, podtrzymując swoją niewyczerpaną miłość do piłki nożnej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *