Rosołek: Decyzja o przenosinach do Gliwic

4
Maciej Rosolek

14.01.2024 Ksiazenice Pilka nozna sparing, mecz towarzyski Legia Warszawa - Olimpia Elblag N/z Marc Gual, Maciej Rosolek Foto Adam Starszynski / PressFocus 14.01.2024 Ksiazenice Football test match Legia Warszawa - Olimpia Elblag Marc Gual, Maciej Rosolek Credit Adam Starszynski / PressFocus


Wiele wskazywało na to, że Maciej Rosołek w tym okienku transferowym zostanie wypożyczony z Legii Warszawa do Piasta Gliwice. Ostatecznie temat przenosin na Śląsk upadł, a w rozmowie z „TVP Sport” sam zainteresowany wyznał, że w pewnym momencie był już pewny decyzji o przenosinach do „Piastunek”.

Rosołek jest wychowankiem Pogoni Siedlce, ale do akademii Legii Warszawa trafił już w 2015 roku, a debiut w pierwszej drużynie zaliczył cztery lata później. Do tej pory rozegrał 117 spotkań w barwach „Wojskowych”, a w nich strzelił 15 goli i zaliczył 12 asyst.

Głównie pojawiał się na boisku z ławki rezerwowych, dlatego poważnie myślał o półrocznym wypożyczeniu do Piasta Gliwice. Rozważał tę możliwość z uwagi na szansę na rozwój oraz potencjał na więcej minut spędzonych na boisku. Jednak ostatecznie zdecydował się pozostać w Legii.

Dylematy i krytyka

Rosołek przyznał, że myślał o wypożyczeniu, by odpocząć psychicznie od Warszawy. Często spotyka się z krytyką, którą nie zawsze uznaje za słuszną. Pomimo trudności, jakie napotykał, postanowił pozostać w macierzystym klubie.

Mimo wątpliwości i krytyki, Rosołek pozostaje wierny Legii Warszawa, gotowy na dalszą walkę o miejsce w składzie i udowodnienie swojej wartości na boisku.

Grzegorz ŻabaAuthor posts

Avatar for Grzegorz Żaba

Grzegorz Żaba doświadczony i ceniony dziennikarz sportow, specjalizujący się w piłce nożnej, z naciskiem na Premier League. Fascynacja futbolem towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Grzegorz nadal mieszka w Londynie, gdzie kiedy nie pisze o Premier League, spędza czas na lokalnych stadionach, podtrzymując swoją niewyczerpaną miłość do piłki nożnej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *