FC Barcelona wraca na Camp Nou! Padła konkretna data

3
Camp Nou

Camp Nou


Słynne Camp Nou jest w tym sezonie remontowane. Jeszcze w tym roku FC Barcelona ma jednak wrócić na ten stadion, o czym informuje Mundo Deportivo.

Jeden z największych i najbardziej znanych stadionów piłkarskich w Europie od dłuższego czasu wymagał renowacji. Rozpoczęto ją po sezonie 2022/2023.

Tymczasowa arena

Obecnie FC Barcelona rozgrywa domowe spotkania na Estadi Olímpic Lluis Companys na wzgórzu Montjuic. Ten obiekt może pomieścić niespełna 56 tysięcy widzów.

„Blaugrana” ma obecnie znacznie mniejsze przychody z dnia meczowego, niż gdy rozgrywała swoje spotkania na Camp Nou. Wkrótce ma się to jednak zmienić.

Powrót do domu

Świetne informacje dla kibiców „Barcy” przekazuje Mundo Deportivo. Według dziennika ustalono już datę powrotu na domowy obiekt. Nastąpi to jeszcze w tym roku.

Pierwsze ligowe starcie

Pierwsze spotkanie ligowe na nowym Camp Nou FC Barcelona ma rozegrać 15 grudnia. Wówczas kibice nie będą mogli jeszcze zająć wszystkich trybun.

Początkowa pojemność stadionu ma wynieść jedynie 60%. „Blaugrana” chce jednak jak najszybciej wrócić na nowe Camp Nou, nawet jeśli nie będzie ono jeszcze w pełni funkcjonalne.

Grzegorz ŻabaAuthor posts

Avatar for Grzegorz Żaba

Grzegorz Żaba doświadczony i ceniony dziennikarz sportow, specjalizujący się w piłce nożnej, z naciskiem na Premier League. Fascynacja futbolem towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Grzegorz nadal mieszka w Londynie, gdzie kiedy nie pisze o Premier League, spędza czas na lokalnych stadionach, podtrzymując swoją niewyczerpaną miłość do piłki nożnej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *