Firmino na celowniku saudyjskiego giganta: Propozycja, która może przewrócić futbolowy świat

6
Roberto Firmino

Roberto Firmino


Roberto Firmino, były kluczowy zawodnik Liverpoolu, stoi na rozdrożu swojej kariery. Po ośmiu latach owocnej współpracy z „The Reds”, Brazylijczyk jest na etapie poszukiwania nowego klubu. Jego umowa z Liverpoolem wygasła i nie została przedłużona, co otworzyło drzwi do nowych możliwości.

Saudyjski gigant w grze

W ciągu ostatnich tygodni, Firmino był łączony z wieloma klubami, w tym takimi gigantami jak FC Barcelona czy Real Madryt. Jednak najnowsze doniesienia sugerują, że najbardziej prawdopodobnym kierunkiem dla doświadczonego napastnika jest Bliski Wschód.

Al-Ahli wchodzi do gry

Według informacji przekazanych przez Fabrizio Romano, 31-letni Firmino prowadzi rozmowy z Al-Ahli. Klub z Arabii Saudyjskiej jest na tyle pewny swojej pozycji, że przygotowuje już testy medyczne dla Brazylijczyka, które mają zostać przeprowadzone jeszcze w tym tygodniu.

Wszystko w rękach Firmino

Ostateczna decyzja należy do samego Firmino. Co ciekawe, nie musi on martwić się o wynagrodzenie. Nicolo Schira, znany dziennikarz sportowy, ujawnił, że Firmino może liczyć na trzyletnią umowę z rocznym wynagrodzeniem na poziomie 20 milionów euro.

Al-Ahli szuka swojej gwiazdy

Obecnie Al-Ahli nie posiada w swoim składzie żadnego zawodnika o takiej rozpoznawalności jak Firmino. Największą gwiazdą klubu jest Ryad Boudebouz, reprezentant Algierii, który ma na swoim koncie gry dla Realu Betis, ASSE i Celta Vigo.

Bilans Firmino

W poprzednim sezonie Firmino zagrał w 35 meczach dla Liverpoolu, choć większość z nich rozpoczynał na ławce rezerwowych. Mimo to, udało mu się strzelić 13 goli i zanotować pięć asyst.

Grzegorz ŻabaAuthor posts

Avatar for Grzegorz Żaba

Grzegorz Żaba doświadczony i ceniony dziennikarz sportow, specjalizujący się w piłce nożnej, z naciskiem na Premier League. Fascynacja futbolem towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Grzegorz nadal mieszka w Londynie, gdzie kiedy nie pisze o Premier League, spędza czas na lokalnych stadionach, podtrzymując swoją niewyczerpaną miłość do piłki nożnej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *