Marc Guiu na Stamford Bridge

3
Marc Guiu

Marc Guiu


Marc Guiu, wychowanek słynnej La Masii, opuszcza FC Barcelonę. Matteo Moretto potwierdził, że młody napastnik jest bliski przeprowadzki do Chelsea.

Guiu zaczął błyszczeć w pierwszym zespole Barcelony w poprzednim sezonie, występując w siedmiu meczach i zdobywając dwie bramki. Mimo rosnącego zainteresowania jego talentem, 18-latek postanowił odrzucić propozycję przedłużenia kontraktu z „Blaugraną”. Obecna umowa obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku, ale nie zostanie wypełniona.

Chelsea nie czekała długo, by złożyć ofertę za obiecującego napastnika. Londyńczycy są gotowi zapłacić jedynie sześć milionów euro, co stanowi wartość klauzuli odstępnego zawartej w kontrakcie Guiu. Taka kwota to dla Chelsea zaledwie drobne w porównaniu z ich budżetem transferowym.

Możliwe wypożyczenie

Nie wyklucza się, że po transferze do Chelsea, Marc Guiu zostanie natychmiast wypożyczony do Strasbourga. Drużyna z Ligue 1, podobnie jak Chelsea, należy do tego samego właściciela, co stwarza dogodne warunki do rozwoju młodego zawodnika.

Ostatnie formalności

Obecnie przedstawiciele Chelsea finalizują rozmowy z otoczeniem piłkarza. Większość warunków współpracy została już uzgodniona, a oficjalne ogłoszenie transferu wydaje się być kwestią czasu.

Chelsea zyskuje perspektywicznego napastnika, a Guiu otwiera nowy rozdział w swojej karierze na europejskich boiskach.

Grzegorz ŻabaAuthor posts

Avatar for Grzegorz Żaba

Grzegorz Żaba doświadczony i ceniony dziennikarz sportow, specjalizujący się w piłce nożnej, z naciskiem na Premier League. Fascynacja futbolem towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Grzegorz nadal mieszka w Londynie, gdzie kiedy nie pisze o Premier League, spędza czas na lokalnych stadionach, podtrzymując swoją niewyczerpaną miłość do piłki nożnej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *