Mundial 2034: Arabia Saudyjska jedynym gospodarzem

8
Mundial 2034: Arabia Saudyjska jedynym gospodarzem

Mundial 2034: Arabia Saudyjska jedynym gospodarzem


Australijska Federacja Piłkarska zrezygnowała z ubiegania się o organizację Mistrzostw Świata FIFA w 2034 roku. W konsekwencji, Arabia Saudyjska staje się praktycznie jedynym kandydatem na gospodarza tego wielkiego turnieju.

Trzykontynentalna decyzja FIFA

Decyzja FIFA o zorganizowaniu Mistrzostw Świata w 2030 roku na trzech różnych kontynentach sprawiła, że kandydaci na gospodarza MŚ 2034 byli ograniczeni do krajów z Azji i Oceanii.

Arabia Saudyjska zgłosiła gotowość do przyjęcia najlepszych reprezentacji piłkarskich, jednak miała kontrkandydata w postaci Australii, która rozważała organizację turnieju samodzielnie lub przy wsparciu Indonezji, Malezji oraz Singapuru.

Australijska rezygnacja

Australijska Federacja Piłkarska ostatecznie podjęła decyzję, że nie będzie ubiegać się o organizację Mistrzostw Świata FIFA w 2034 roku. Podjęto tę decyzję po uwzględnieniu wielu czynników.

Zgodnie z obecną sytuacją, Arabia Saudyjska jest jedynym kandydatem na gospodarza Mistrzostw Świata w 2034 roku. FIFA oficjalnie ogłosi tę decyzję podczas kongresu planowanego na czwarty kwartał 2024 roku.

Zimowy Mundial w Arabii Saudyjskiej

Podobnie jak Mistrzostwa Świata w Katarze, turniej w Arabii Saudyjskiej odbędzie się na przełomie listopada i grudnia, ze względu na trudne warunki pogodowe w regionie.

Grzegorz ŻabaAuthor posts

Avatar for Grzegorz Żaba

Grzegorz Żaba doświadczony i ceniony dziennikarz sportow, specjalizujący się w piłce nożnej, z naciskiem na Premier League. Fascynacja futbolem towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Grzegorz nadal mieszka w Londynie, gdzie kiedy nie pisze o Premier League, spędza czas na lokalnych stadionach, podtrzymując swoją niewyczerpaną miłość do piłki nożnej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *