Viaplay wycofuje się z boiska Polski! Przełom w transmisjach sportowych?

6
Viaplay wycofuje się z boiska Polski! Przełom w transmisjach sportowych?

Viaplay wycofuje się z boiska Polski! Przełom w transmisjach sportowych?


Niewiele czasu minęło od momentu, kiedy Viaplay postanowił zdobyć polski rynek. Teraz, jak informuje oficjalna strona tej skandynawskiej giganta streamingowego, drużyna Viaplay decyduje się opuścić arenę Polski, realizując swój program naprawczy.

Nowa taktyka na boisku mediów

Dzięki wnikliwej analizie Pawła Machitko z serwisu „Transfery.info” dowiadujemy się o zaskakującej taktyce Viaplay. Firma planuje nie tylko wycofać się z ligi polskiej, ale również z rynków brytyjskiego i amerykańskiego.

„Przeformułowujemy naszą strategię, koncentrując się na ligach skandynawskich z odnowioną wizją, dobranym zestawem zawartości i rozwijającym się rynku w Holandii, który wkrótce ma przynieść profit. Nasze skupienie przenosi się na te areny, gdzie jesteśmy w stanie rywalizować w dłuższej perspektywie. Chcemy też gwarantować, że nasza oferta jest atrakcyjna, popularna i przynosi wymierne korzyści” – informuje oficjalny komunikat drużyny Viaplay, przekazany przez portal „Interia Sport”.

Konsekwencje dla kibiców

Ta nieoczekiwana decyzja Viaplay może zmieniać układ w transmisjach sportowych w Polsce. Fani piłki nożnej powinni przygotować się na możliwość nowych przetargów dotyczących praw do transmitowania takich rozgrywek, jak Bundesliga czy Premier League. Czy ktoś inny weźmie pałeczkę po Viaplay i zaoferuje kibicom dostęp do tych lig w Polsce? Czas pokaże.

Grzegorz ŻabaAuthor posts

Avatar for Grzegorz Żaba

Grzegorz Żaba doświadczony i ceniony dziennikarz sportow, specjalizujący się w piłce nożnej, z naciskiem na Premier League. Fascynacja futbolem towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Grzegorz nadal mieszka w Londynie, gdzie kiedy nie pisze o Premier League, spędza czas na lokalnych stadionach, podtrzymując swoją niewyczerpaną miłość do piłki nożnej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *