Nagelsmann waha się nad reprezentacją Niemiec

10
Julian Nagelsmann, trener Bayernu Monachium

Julian Nagelsmann, trener Bayernu Monachium


Julian Nagelsmann, trener Bayernu Monachium, wciąż nie podejmuje decyzji odnośnie objęcia stanowiska selekcjonera reprezentacji Niemiec. Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) rozważa inne opcje w przypadku jego ewentualnego odmówienia.

Trzy porażki z rzędu

Po trzech kolejnych porażkach, w tym ostatniej z Japonią, Hansi Flick został zwolniony z funkcji selekcjonera. W trakcie meczu z Francją drużynę poprowadził Rudi Voeller, lecz było to jedynie rozwiązanie tymczasowe. Po zakończeniu zgrupowania DFB rozpoczął poszukiwania nowego trenera narodowej kadry.

Nagelsmann jako pierwszy wybór

Pierwszym wyborem DFB był Julian Nagelsmann, który obecnie prowadzi Bayern Monachium. Mimo obowiązującego kontraktu, odejście Nagelsmanna mogłoby odciążyć budżet klubu. Jednak trener nie jest przekonany do objęcia reprezentacji Niemiec. Wizja prowadzenia drużyny narodowej wzbudza jego zainteresowanie, ale dostrzega wiele problemów w kadrze, co sprawia, że wahania dotyczące roli selekcjonera są zrozumiałe.

Alternatywna lista kandydatów

W związku z przeciągającymi się negocjacjami DFB przygotowuje alternatywną listę kandydatów. Według informacji „Bild am Sonntag” na tej liście znajdują się Stefan Kuntz, Louis van Gaal i Oliver Glasner. Wszystko wskazuje na to, że DFB nie zamierza czekać z dłuższymi negocjacjami i przygotowuje się na różne scenariusze w przypadku odmowy Nagelsmanna.

Grzegorz ŻabaAuthor posts

Avatar for Grzegorz Żaba

Grzegorz Żaba doświadczony i ceniony dziennikarz sportow, specjalizujący się w piłce nożnej, z naciskiem na Premier League. Fascynacja futbolem towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Grzegorz nadal mieszka w Londynie, gdzie kiedy nie pisze o Premier League, spędza czas na lokalnych stadionach, podtrzymując swoją niewyczerpaną miłość do piłki nożnej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *