Wisła Kraków w sezonie 2023/2024 daleka od oczekiwań fanów

11
wisla krakow

16 września 2023, Kraków – Wisła Kraków, mimo ambicji awansu do Ekstraklasy, nadal nie potrafi znaleźć właściwego tempa. Po dzisiejszym remisie z Chrobrym Głogów, najgorszym zespołem w tabeli, trudno jest nie być rozczarowanym. Czy nadeszła pora na poważne przemyślenia?

Po pierwszych siedmiu kolejkach sezonu, Wisła Kraków znajduje się w odległej części tabeli, zaledwie dziewięć punktów na koncie. To wynik, który daleki jest od oczekiwań kibiców i klubu. Biała Gwiazda miała podążać wprost do Ekstraklasy, ale wciąż znika na zakrętach i zboczeniach.

Problem z finalizacją akcji

Mimo że Wisła posiada wielu indywidualnie utalentowanych piłkarzy, brakuje spójności w budowaniu akcji. Dzisiejszy mecz to kolejny dowód na tę tezę. Wisła oddała prawie dwadzieścia strzałów, ale tylko dwa trafiły w bramkę przeciwnika. Brak efektywności w finalizacji akcji to ból głowy dla trenera i kibiców.

W drużynie Wisły każdy piłkarz gra na swoje, polegając na intuicji i indywidualnych umiejętnościach. To może wykreować okazję, ale brakuje spójnej taktyki trenera. Zespół nie operuje według wypracowanego planu, co często prowadzi do rozczarowujących wyników.

Problemy przy stałych fragmentach

Kolejnym mankamentem Wisły jest słaba gra przy stałych fragmentach. Dzięki temu Chrobry Głogów szybko objął prowadzenie w dzisiejszym meczu. Wisła nadal nie rozwiązała tego problemu, który był widoczny już w poprzednim sezonie.

Zawodnicy Wisły muszą więcej trenować przy stałych fragmentach gry. Trening, trening i jeszcze raz trening to recepta na poprawę wyników. Brak tej spójności w grze drużyny sprawia, że Wisła traci cenne punkty.

Poszukiwanie napastnika

Sobczak i Rodado nie spełniają oczekiwań jako napastnicy. Klub potrzebuje skutecznego strzelca, który dostarczy bramki. Obecnie brakuje w drużynie kogoś o tym profilu, co jest jednym z wielu problemów.

Wisła w przeciętności

Wisła Kraków w obecnym sezonie wygrała tylko z beniaminkiem Polonią Warszawa i słabą Arką Gdynia. To świadczy o braku pomysłu na grę i pogarszającej się formie drużyny. Kibice są rozczarowani pracą Sobolewskiego.

Trzeba jednak docenić postęp w grze Chrobrego Głogów pod wodzą nowego trenera. Drużyna ta zdołała wywalczyć cenny remis z Wisłą Kraków, co jest dowodem na to, że coś się rusza w klubie z Głogowa.

Dzięki dzisiejszemu remisowi, Chrobry Głogów zyskał pewność siebie, podczas gdy Wisła straciła dwa cenne punkty. Ten wynik pokazuje, że w tej lidze każdy rywal może zaskoczyć.

Wynik meczu: Wisła Kraków 1:1 Chrobry Głogów

Grzegorz ŻabaAuthor posts

Avatar for Grzegorz Żaba

Grzegorz Żaba doświadczony i ceniony dziennikarz sportow, specjalizujący się w piłce nożnej, z naciskiem na Premier League. Fascynacja futbolem towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Grzegorz nadal mieszka w Londynie, gdzie kiedy nie pisze o Premier League, spędza czas na lokalnych stadionach, podtrzymując swoją niewyczerpaną miłość do piłki nożnej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *