Z Wisły Kraków odchodzą dwaj zawodnicy: Junca i Bregu

4
Wisła Kraków

Wisła Kraków


David Junca, znany z występów w Celtcie Vigo, Eibarze i Gironie, opuszcza Wisłę Kraków. Hiszpan, wychowanek Girony, w La Liga rozegrał 79 spotkań, w których zanotował jedenaście asyst. Po awansie do La Liga w czerwcu 2022 roku z Gironą, Junca nie miał okazji zagrać w najwyższej klasie rozgrywkowej w barwach swojego macierzystego klubu. Bez klubu pozostawał przez kilka miesięcy, zanim w grudniu 2022 roku trafił do „Białej Gwiazdy”.

Podczas półtorarocznego pobytu w Krakowie, Junca rozegrał 31 spotkań, zdobył jednego gola i cztery asysty. W sezonie 2023/2024 wystąpił osiemnaście razy, przyczyniając się do zdobycia Pucharu Polski. Mimo to, Wisła nie zdołała awansować do Ekstraklasy, kończąc rozgrywki na dziesiątym miejscu.

Dejvi Bregu także opuszcza Wisłę

Dejvi Bregu, albański pomocnik, również nie przedłużył umowy z Wisłą Kraków. Jego dotychczasowe występy nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, co ostatecznie skłoniło klub do podjęcia decyzji o zakończeniu współpracy.

Junca i Bregu opuszczają klub, który w ostatnim sezonie borykał się z problemami i nie zdołał wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej. Drużyna prowadzona przez Alberta Rude zakończyła sezon na dziesiątym miejscu, co nie spełniło oczekiwań zarówno zawodników, jak i kibiców.

Grzegorz ŻabaAuthor posts

Avatar for Grzegorz Żaba

Grzegorz Żaba doświadczony i ceniony dziennikarz sportow, specjalizujący się w piłce nożnej, z naciskiem na Premier League. Fascynacja futbolem towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Grzegorz nadal mieszka w Londynie, gdzie kiedy nie pisze o Premier League, spędza czas na lokalnych stadionach, podtrzymując swoją niewyczerpaną miłość do piłki nożnej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *