Raków Częstochowa – potencjalne wzmocnienie na stanowisku dyrektora sportowego

5
Raków Częstochowa

Raków Częstochowa


Raków Częstochowa, aktualny mistrz Polski, intensywnie pracuje nad zapełnieniem wakującego stanowiska dyrektora sportowego. Jak donosi Tomasz Włodarczyk z portalu „Meczyki.pl,” klub prowadzi obecnie rozmowy z Marcelem Klosem, do tej pory związanym z włoskim klubem Genoa.

Rozstanie z Robertem Grafem

Początkiem września klub ogłosił zaskakującą decyzję o zakończeniu współpracy z Robertem Grafem, który pełnił rolę dyrektora sportowego. Choć Raków Częstochowa zanotował spektakularne sukcesy na rynku transferowym i zachował kluczowych zawodników, umowa z Grafem nie została przedłużona. Decyzja ta w środowisku piłkarskim wywołała niemałe zamieszanie.

Poszukiwania następcy

Właściciel klubu, zdając sobie sprawę z ważności tego stanowiska, podjął intensywne poszukiwania nowego dyrektora sportowego. Poszukuje on nie tylko na krajowym rynku, ale również na arenie międzynarodowej.

Kandydat z Serie A

Jednym z głównych kandydatów na to prestiżowe stanowisko jest 34-letni Marcel Klose. Obecnie pełni on funkcję asystenta dyrektora generalnego w włoskim klubie FC Genoa. Marcel Klose ma już doświadczenie w pracy w europejskich klubach, m.in. Vitesse, HSV i RB Lipsk. Co ważne, posiada on polskie korzenie i biegle posługuje się językiem polskim.

Perspektywy i nadzieje

Decyzja w sprawie nowego dyrektora sportowego może znacząco wpłynąć na dalszy rozwój Rakowa Częstochowa, który aspiruje do udziału w prestiżowych rozgrywkach europejskich, w tym w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Kibice klubu z niecierpliwością oczekują na dalsze informacje odnośnie tego kluczowego ruchu kadrowego.

Raków Częstochowa nadal stawia na ambitne cele i starania o wzmocnienia, zarówno na boisku, jak i poza nim, są dowodem na dążenie do osiągnięcia sukcesów na arenie międzynarodowej.

Grzegorz ŻabaAuthor posts

Avatar for Grzegorz Żaba

Grzegorz Żaba doświadczony i ceniony dziennikarz sportow, specjalizujący się w piłce nożnej, z naciskiem na Premier League. Fascynacja futbolem towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Grzegorz nadal mieszka w Londynie, gdzie kiedy nie pisze o Premier League, spędza czas na lokalnych stadionach, podtrzymując swoją niewyczerpaną miłość do piłki nożnej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *