Sergi Roberto i Xavi po sezonie odchodzą z Barcy

4
Sergi Roberto

Sergi Roberto


Niewątpliwie Sergi Roberto opuści „Dumę Katalonii” po zakończeniu sezonu. Decyzja ta nie jest już tajemnicą, a po odejściu Xaviego z klubu, szanse na pozostanie Roberto w Barcelonie drastycznie spadły. Informacje te ujawnił doświadczony dziennikarz sportowy, Javi Miguel.

Chociaż 31-letni piłkarz pragnie nadal być częścią Barcelony, to odejście Xaviego wywołało lawinę zmian. Według mediów, 44-letni trener był głównym orędownikiem utrzymania Roberta w zespole.

Nie tylko kwestia finansów

Okazuje się, że motywacją nie są jedynie kwestie finansowe. Roberto, będący jednym z zawodników pierwszego składu, jest gotów na pewne ustępstwa, by tylko przedłużyć swój pobyt w drużynie mistrza Hiszpanii – tak mówił kilka tygodni temu w wywiadzie dla „Sportu”.

Niestety, mimo chęci piłkarza, nie dojdzie do przedłużenia kontraktu, a po ponad dziesięciu latach Sergio Roberto opuści Barcelonę.

Dorobek Sergiego Roberto w Barcelonie

W ciągu 363 meczów w barwach „Dumy Katalonii” Roberto zdobył 19 goli i zanotował 41 asyst. Zespół osiągnął z nim 22 trofea, w tym siedmiokrotnie mistrzostwo kraju i dwukrotnie zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Grzegorz ŻabaAuthor posts

Avatar for Grzegorz Żaba

Grzegorz Żaba doświadczony i ceniony dziennikarz sportow, specjalizujący się w piłce nożnej, z naciskiem na Premier League. Fascynacja futbolem towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Grzegorz nadal mieszka w Londynie, gdzie kiedy nie pisze o Premier League, spędza czas na lokalnych stadionach, podtrzymując swoją niewyczerpaną miłość do piłki nożnej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *